Mekanik Tesisat

Mekanik Tesisat

15 yıla yaklaşan tecrübemizle yeni yapılacak veya tadilatı yapılacak konut, plaza, avm kafe, restoran, ofis gibi mahallerin bina mekanik tesisat proje çizimi , keşif, metraj, ihale dosyalarının hazırlanması ve danışmalık hizmetlerini yürütüyoruz.

Mekanik Tesisat Projelerinde Uzman Yaklaşım

Tüm ısıtma, havalandırma yangın tesisatları ve iklimlendirme ihtiyaçlarınızı karşılamak için teknik uzmanlığımızı en son teknoloji ile eşleştiriyoruz. Tasarım ve danışmanlık hizmetimiz, farklı gereksinimlerinize uyan sürdürülebilir mekanik kurulum çözümleri sunmamızı sağlar. Titiz inşaat standartları ve deneyimli mühendisler sayesinde, süreç boyunca sizi döngüde tutan, aynı zamanda uzun süre dayanacak şekilde inşa edilmiş bir nihai sonuç sunuyoruz. Her proje, tüm ihtiyaçlarınızın karşılandığından emin olmak için sizinle ve ekibinizle yakın bir şekilde çalışacak özel bir proje yöneticisi tarafından yönetilir.

Mekanik Tesisat Çizim

Şirket içi mekanik tasarım ekibimiz, işletme maliyetlerini optimize eden ve mevcut alanı kullanan enerji açısından verimli tasarımları bir araya getirebilir. Ekibiniz tarafından onaylanmak üzere ayrıntılı çizimler ve tamamen ısmarlama olan ve CIBSE yönergelerine uyan tasarımlar sunuyoruz. Bu nedenle ister küçük bir split sisteme, ister Otel, Ofisler veya Restoranlar için eksiksiz bir tasarım hizmetine ihtiyacınız olsun, Trend Mekanik size ve ekibinize uygun bir çözüm sunacaktır.

Mekanik Tesisat Sıkça Sorulan Sorular

Mekanik projeler yapı işlerinde makine mühendisliği alanına giren soğutma ya da ısıtma, binanı havalandırması, pis su tahliyesi, sıcak su tesisatı ve yangın söndürme gibi iş ve işlemleri kapsayan projelendirme işlemlerine verilen addır

Mekanik tesisat; Isıtma sistemi, Soğutma sistemi, Havalandırma sistemi, Temiz su sistemi, Atık su sistemi, Sıcak su sistemi ve Yangın söndürme sistemi olmak üzere 7 bileşenden oluşur.

Mekanik tesisat projesi çizimi; mimari projeye uygun olarak, makina mühendisleri tarafından hazırlanan, ölçekleri yapının büyüklüğüne ve özelliğine göre belirlenen sıhhî tesisat, kalorifer, kat kaloriferi ve benzeri gibi ısıtma, soğutma, havalandırma projeleri ve ısı yalıtım çizimidir.

Alt yapı tesislerinin yanı sıra üst yapı tesislerinde de tesisat konusu önemlidir. Gelişen teknoloji ile birlikte maliyette artmaktadır. Bu nedenle işin ehli mühendis ekibine ihtiyaç vardır. Maliyet hesaplama, projelendirme ve uygulama aşamalarında maliyeti minimuma düşüren ve aynı zamanda kaliteden ödün vermeyen ekipler bu kategoride daha başarılı olmaktadır. Bina yapım aşamasında mekanik tesisat mühendislerimiz amaca uygun şekilde özel bir proje hazırlıyor. Projenin oluşturulmasında dikkatli ve titiz bir çalışma gerekir.

Binanın genel ısı yalıtım raporu tesisat projesi oluşumunda önemlidir. Raporun incelenmesinin ardından mekanik hesap raporu incelenir. Kazan, su deposu, pompa, boru çap tayin işlemi ve hidrofor gibi mekanik kriterler tahlil edilir. Mekanik, borulama, yerleşim planı ve kesitleri inceleyen ekibimiz, sıhhi tesisat, ısıtma, klima ve havalandırma projelerini değerlendirir. Hesap raporunun ardından ekibimiz çizimlere geçer. Çizim sonrasında fiyatlandırma işlemi gerçekleşir.

Havalandırma, yangın, sıhhi tesisat, kalorifer, yangın ve benzeri birçok kategoride tesisat projesi çözümleri sunan ekibimiz, birçok bina için tesisat çözümü sunuyor. Otel, hastane, AVM, iş hanı, iş merkezi, resmi kurumlar, özel şirketler, Plazalar, gök delenler, fabrikalar, apartmanlar, siteler ve benzeri birçok bina için mekanik tesisat proje uygulaması gerçekleştiriyoruz. Tesisatın gerekli olduğu bütün mekanlar için pratik proje uygulamamız mevcuttur ve projemiz güncellenmeye devam etmektedir.

Villa hayatınızın konforlu bir şekilde sürmesi için tesisat mühendisliği çözümlerinin de en az mimari ve taşıyıcı sistem kadar önemle ele alınması gerekmektedir. Doğru ve entegre çözümlenmemiş tesisat uygulamaları sadece konforunuzu düşürmekle kalmaz, villanızda yaşam boyu sürekli ek masraflar çıkararak başınızın ağrımasına da neden olur.

+90 533 433 51 28