Havalandırma Tesisatı

Havalandırma & İklimlendirme Tesisat Projesi

Havalandırma Tesisatı kapalı bir ortamın havasını değiştirmek maksadıyla farklı yöntemlerle, çeşitli araçlar kullanarak dışarıdan temiz hava akımının içeriye alınması işlemidir.

Havalandırma Tesisatı Proje Çizimi

Kanal sistem tasarımı gerçekleştirilirken, ilk önce hava emme ve üfleme menfezlerinin yerlerinin belirlenmesi gerekmektedir. Menfezin kapasitesi ve büyüklüğü de bu konuda önem taşır. Hava emme ve üfleme menfezlerinin bilinen bir firma tasarından üretilmesine ve standart olmasına dikkat edilmesini önermekteyiz. Bu aşamalardan sonra kanal sistemi şematik olarak çizilmektedir.

Galvaniz Havalandırma Kanalları

Havalandırma sistemleri ortamda bulunan kullanılmış havanın temizlenerek sağlıklı bir şekilde tekrar ortama verilmesini sağlayan sistemlerdir. Hava sistemlerinde sadece fanların çalışması yeterli değildir. Ekipman içerisinde yer alan hava kanalı ve diğer malzemelerinde önemli etkisi bulunmaktadır. Galvaniz hava kanalı bu önemli malzemeler arasında yer almaktadır.

Hava Fanları

Taze hava fanları, egzoz fanları, jet fanlar, banyo fanları, çatı fanları vs havalandırma projelerinizde montaj ve ürün temini konusunda 20 yıla yaklaşan tecrübemizle tüm projeleriniziz en yüksek verimlilik esasına göre hazırlanır. Projelerimiz makine mühendislerimiz tarafından profesyonelce yönetilir, ürünlerimiz yönetmelik kalite standarlarını taşımaktadır.

Havalandırma Menfezleri

Havalandırma menfezi, ortamdaki havanın istenilen istikamet doğrultusunda dışarıdan içeriye veya tam tersi içeriden dışarıya hava sirkülasyonu sağlayan, ortamı iklimlendirmek için yerleştirilen portatif cihazlardır. Dağıtıcı menfez, toplayıcı menfez, transfer menfezi, yuvarlak kanal menfezi, lineer menfez, kare menfez temin ve montaj işlerlerini sizler için yönetiyoruz.

Havalandırma Menfezleri

Havalandırma menfezi, ortamdaki havanın istenilen istikamet doğrultusunda dışarıdan içeriye veya tam tersi içeriden dışarıya hava sirkülasyonu sağlayan, ortamı iklimlendirmek için yerleştirilen portatif cihazlardır. Dağıtıcı menfez, toplayıcı menfez, transfer menfezi, yuvarlak kanal menfezi, lineer menfez, kare menfez temin ve montaj işlerlerini sizler için yönetiyoruz.

Klima Santralleri

Klima Santrali, atmosferden alınan taze havanın çeşitli şartlandırmalardan sonra alana gönderilmesini sağlayan cihazdır. Klima santrali çalışma prensibi dahilinde bölgeye taze hava verilmesi, sıcaklık ve nem oranının ayarlanması, havanın toz ve parçacıklardan arındırılması söz konusudur. Klima santrali projelerinizde tecrübeli ve dinamik ekibimiz siz yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır.

VRV & VRF Klima Sistemleri

VRF, Değişken Soğutucu Akışkan Debisi anlamına gelmektedir. Bir dış ünite ile birden fazla iç ünitenin kontrol edildiği klima sistemidir. Bir VRF Klima Sistemi, binanın değişen kapasite ihtiyaçlarına bağlı olarak soğutkanın akışını kontrol eder. Firmamız tüm bu sistemlerin projelendirmesi kurululumu ve montajı konusunda tecrübesiyle hizmet vermektedir.

Slipt Klima

Split klima, bağımsız bir üniteye sahip olan ve iki ayrı birimden oluşan klima modelleri olarak tanımlanabilir. Bilindiği gibi klima sistemleri iç ünite ve dış ünite olmak üzere iki ana parçaya sahip bulunur. İç ünite, iç ortamda ısı alışverişi yaparken dış ünite ise dış ortamda ısı alışverişi gerçekleştirir. Firmamız tüm bu sistemlerin projelendirmesi kurululumu ve montajı konusunda tecrübesiyle hizmet vermektedir.

Isı Geri Kazanımlı Klima Satrali

Prensip olarak rotorlu tip havadan havaya ısı geri kazanım sistemlerinde, direkt olarak egzoz havasından taze havaya ısı transferi yapılarak ısıtma ve soğutma şartlarında iç ortam yük değerinden tasarruf sağlanmış olur. Firmamız tüm bu sistemlerin projelendirmesi kurululumu ve montajı konusunda tecrübesiyle hizmet vermektedir.

Havalandırma Sistemleri Faaliyet Alanlarımız

10 Yıla Yaklaşan tecrübemiz genç ve dinamik ekibimizle sektörü yakından takip ederek havalandırma sistemleri projelerinize değer katıyoruz.

  • Endüstriyel Havalandırma Sistemleri
  • Konut, Plaza, Villa Havalandırma Sistemleri
  • Ofis, Büro Havalandırma Sistemleri
  • Kafe ve Restoran Havalandırma Sistemleri
  • Okul, Hastane ve Otel Havalandırma Sistemleri

Havalandırma Tesisatı Sıkça Sorulan Sorular

Binalarda sağlıklı ortamın oluşabilmesi için havalandırma sistemine ihtiyaç duyulur. Havalandırma sistemi özellikle apartman ve sitelerde bina içindeki atmosferin temiz kalabilmesi için önemlidir. Havalandırma sistemi resmi prosedürde de önemlidir ve binalarda mutlaka bulunması gerekir. Havalandırma kanal imalatı ve montaj işleri kategorisinde ekibimiz bina projesine uygun şekilde çözüm seçeneği sunuyor.

Bina projesinde yer alan sisteme uygun şekilde oluşturulan havalandırma sistemi, projeden bağımsız bir şekilde oluşturulamaz. Bina projesinde havalandırmayla ilgili yapılan hatalar daha sonraki tesisat kurulumunda da sorun oluşturmaktadır. Bu nedenler projeden itibaren her safhada profesyonellik önemlidir.

Bina içerisindeki kötü havayı kanallar vasıtasıyla ve fan sisteminin fonksiyonel özelliği sayesinde dışarı atan sistem kısa sürede bina havasını değiştiriyor. Havalandırma fanları temini ve montaj işleri konusunda deneyimli elemanlarımız, tesisatın sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Fan sistemi özellikle fırınlarda ve benzeri yerlerde iç mekanı temizliyor. Malzemenin tedarik edilmesi ve montaj işlemleri ekibimiz tarafından titiz bir çalışma ile takip ediliyor. Sistemin kurulumundan sonra meydana gelen sorunlar da dikkatli bir şekilde ele alınıyor.

Apartman gibi birçok binanın alt kısmında yer alan fırın, restoran ve fastfood gibi yerlerde filtre sistemi önemlidir. Şehir merkezinde yer alan, fırını olan ve mutfağı bulunan birçok işletme için filtre sistemi zorunludur. Resmi prosedürde filtre sistemine sahip olmayan işletmeler için cezai müeyyide uygulanmaktadır. Restoran cafe fastfood davlumbaz baca filtreleme cihaz ve kanal işleri baca sisteminin sağlıklı kullanımını sağlamaktadır. Havalandırmanın önemli olduğu mutfaklarda ve benzeri yerlerde filtre sistemi önemlidir. Özellikle zehirli gaz oluşumu meydana gelen mekanlarda filtre sistemi hayati öneme sahiptir.

Havalandırmanın sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlayan basınçlandırma fanları, sistemin sağlıklı bir şekilde kullanımını sağlamaktadır. Fan sistemine sahip olan havalandırma tesisatındaki basınç oluşumu bu fanlar sayesinde gerçekleşiyor. Projeye uygun şekilde montaj işlemi tesisatın sağlıklı bir şekilde kullanımını sağlar.

Temiz hava oluşumunu doğruda etkileyen ve fan sistemi yardımı ile içerideki havayı dışarı atabilen bu tesisatlar, her mekan için pratik çözüm seçeneği sunuyor. Kapalı mekanda meydana gelen gaz sıkışması insan sağlığı için ciddi tehdit oluşturmaktadır. Bu nedenle, özellikle zehirli gaz oluşumunun meydana geldiği mekanlarda fan sistemine sahip havalandırma tesisatları zorunlu bir ihtiyaçtır.

Kapalı otoparklar, havalandırma sistemine ihtiyaç duyan önemli yerlerden biridir. Bu gibi yerlerde zararlı gazların temizlenmesi için jetfan sistemleri kullanılmalıdır. Bu sistem zehirli gaz ile temiz havayı karıştırarak gazın etkisini ortadan kaldırmaktadır. Kapalı otoparklarda egzozdan çıkan zehirli gaz insan sağlığı için son derece tehlikelidir. Uzun süre kapalı otoparkta durmak zehirlenmeye neden olabilir. Bu nedenle jetfan havalandırma sistemine ihtiyaç duyulur. Ekibimiz kapalı otoparklar için özel havalandırma sistemi hazırlamaktadır.

Sistem oluşumunda deneyim ve tecrübe önemlidir. Personelimiz profesyonel elemanlardan oluşmakla birlikte aynı zamanda güncel yöntemleri tercih etmektedir. Deneyimli elemanlarla yola çıkan şirketimiz, hizmette her zaman için profesyonelliği ön planda değerlendirmektedir. Projeye uygun malzeme tedariki ve montaj işlemi ekibimizin gerçekleştirdiği titiz bir çalışma ile gerçekleşmektedir. Sistemin kurulumundan montajına bütün aşamalarda güncel yöntem ve seçenekleri değerlendiriyoruz.

Deneyimli eleman kadrosu ile yola çıkan ekibimiz, kalitemi malzeme ve güncel montajlama seçenekleriyle projeye uygun hareket ediyor. Yeni çıkan sistemler ve yöntemler ekibimiz tarafından takip ediliyor. Modern yöntemlerin ön planda değerlendirildiği havalandırma sisteminde ekibimiz 7/24 hizmet sunuyor.

+90 533 433 51 28